Fandom

Česká Tekkit a FTB Wiki

Wolf

1,415pages on
this wiki
Add New Page
Comments0 Share
Wolf

Wolf

HP 8 (HeartHeartHeartHeart
Útočná síla Divoký: 2 (Heart
Ochočený: 4 (HeartHeart
Spawn Na trávě v lese nebo Taize.
Zkušenosti 1 - 3
Mod Vanilla

Wolf (vlci) jsou mobové, které je možné ochočit, pokud jim hráč dá kosti. Při vylézání z vody se otřepou do sucha. Vlci jsou 1 blok vysocí, 2 dlouzí a 1 širocí.

Stejně jako ostatní mobové jsou vlci zranitelní utopením, zavalením, pádem, kontaktem s kaktusy nebo lávou, jsou také poškozování pokud jsou zapáleni nebo pokud na ně zaútočí jiný mob.

Spawnování

Vlci se spawnují na všechny obtížnosti v lesních a sněžných biomech. Je také možné je spawnout za pomoci spawnovacího vejce v creative módu.

Chování a vzhled

Vlci se mohou nacházet ve třech stavech v závislosti na zacházení s nimi: divocí, nepřátelští a ochočení. Ochočení vlci mohou být rozmnožováni za pomoci vepřového masa (syrového nebo pečeného), syrového hovězího, Steaku, pečeného kuřete, syrového kuřecího a shnilého masa.

- „Divocí“ vlci mají bílou srst, a jejich oči mají jeden bílý a jeden černý pixel. Jsou neutrální a spawnují se ve smečkách po 1-8 kusech, občasně útočí ve skupině na blízké ovce. Náhodně popadaná vlna po okolí (obzvláště v Pine Forest biomu) je dobrá indikace možné přítomnosti vlků. Neochočení vlci naklání hlavu na stranu, čímž ukazují zájem o kost nebo maso hráče. Neochočení vlci se stanou nepřátelskými v případě, že na ně hráč zaútočí.

- „Nepřátelští“ vlci mohou být identifikováni díky neustálému vrčení a vzhledu: ocas se narovná, oči jim zrudnou, nakrčí se jim huba a zvýší se kontrast jejich srsti. Skupina se vrhne na hráče, který zranil člena smečky a nepřestanou dokud  hráč nezemře a nerespawne se.

- „Ochočení“ vlci (často nazývaní psi) se dají dobře rozlišit od divokých a nepřátelských díky očím, jejich oči vypadají mnohem méně agresivně (2 bílé pixely a 1 černý) a také mají červený obojek. Obojek může být obarven za použití jakéhokoliv barviva. Tento vlk poslouchá na příkaz zůstaň (sedne si) a druhým klikem následuj mě. Sedící vlci se nikdy nedespawnou.

Přátelští vlci občas také zaštěkají na blízké hráče, a zaútočí na všechny moby na které zaútočí hráč. (s výjimkou Creepera).

Pohyb a nebezpečí

V základu, ochočení vlci následují hráče ve volnějším režimu (drží se v okolí hráče), ale i když hráč zastaví vlci se potulují kolem hráče v jeho dosahu. Vlk může být uvázán na vodítko pravým klikem na něj s rybářským prutem v ruce. Nedávají si dostatečný pozor na oheň a lávu a občas se zapálí. Jsou schopni aktivovat Pressure Plate a tím omylem pustit moby do domu nebo odpálit pasti.

Vlci se mohou teleportovat k hráči pokud se mezi nimi udělá mezera větší než 20x20x10. Neteleportují se v případě pokud jim bylo nařízeno sednout si, pokud je ve vozíku, pokud je hráč v hluboké vodě (teleportují se po vystoupení), pokud jsou v okolí pouze transparentní bloky (led,sklo...) nebo pokud hráč projde portálem.

Boj

Ochočení vlci útočí na vše co zasáhne hráče. Pokud hráč zaútočí na moba a poté se soustředí na dalšího, vlk bude útočit na prvního dokud jeden z nich nezemře. Armáda vlků může být silná, ale jsou limitováni prostorem kolem moba na kterého mají útočit. Nedoporučuje se chodit do boje s více jak 8 vlky, protože Creeper může zabít/zranit většinu z nich. Nejlepší jsou v boji s kostlivci a Zombie, mají trochu problémy s pavouky. Jeskynní pavouci nemohou vlky otrávit. Vlci zaútočí na Endermana , ale budou jistě zraněni. Ochočení vlci nemají skoro žádný efekt na Creepery, Slimey a Magma Cube.

Ochočení, léčení a krmení

Vlk může být ochočen pokud mu dáte kosti. Ochočený už si žádné další kosti nevezme. Někdy může být potřeba na ochočení až 12 kostí.

Vlkův ocas se zvedá a klesá v závislosti na jeho zdraví, pro kompletní uzdravení je zapotřebí mu dát 6 syrových kuřat, 5 syrových kousků vepřového, 4 kusy syrového hovězího, 3 shnilá masa nebo 2 kusy uvařeného masa (jakéhokoliv). Jelikož Divocí vlci mají menší život, je jejich ocas o poznání níže než u ochočených.

Množení

Vlky je možné množit jakýmkoli masem pokud má plný život. Pokud máte 2 vlky je množení nejlepší způsob jak si udělat armádu vlků, vlci se nerodí s plným životem proto je nutné je ještě nakrmit. Nejlepší krmení je shnilé maso, protože hráč pro něj nemá větší využití a vlkům nevadí.

Vlčata se liší od rodičů tím, že mají slabší útok, menší tělo v porovnání s hlavou, vyšší tón štěkotu a neumí plavat v hluboké vodě. Pokud jsou rodiče různí jejich vzhled je určen náhodně.


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random Wiki