Fandom

Česká Tekkit a FTB Wiki

Wither Skeleton

1,415pages on
this wiki
Add New Page
Comments0 Share
Wither Skeleton

Wither Skeleton

HP 20 (Heart × 10
Útočná síla Easy: 5 (HeartHeartHalf Heart
Normal: 9 (HeartHeartHeartHeartHalf Heart
Hard: 13 (HeartHeartHeartHeartHeartHeartHalf Heart
Spawn Nether Fortress Light level 7 nebo menší
Dropy Grid Coal (0-1) po smrti
Grid Bone (0-2) po smrti
Zkušenosti 5

Wither Skeletoni jsou nebezpeční, nepřátelští mobové spawnující se v Nether pevnostech. Na rozdíl od normálních kostlivců Wither skeletoni (dále jen Witherové) nosí kamenný meč a jsou vyšší než 2 bloky. Pokud zasáhnou hráče dostane hráč Debuff Wither effect na 10 vteřin, zatmavení health baru a dodatečné poškození. Po zabití dropují uhlí a kosti a velmi vzácně lebku a meč. Šance na drop meče nebo lebky je 1/40, šance se zvyšuje s looting enchantem. Lebky jsou klíčové pro vyrobení/spawnutí Wither bosse.

Witherové stejně jako ostatní Nether mobové jsou imunní vůči ohni, lávě a slunci. Jsou schopni sbírat další předměty, zbraně, brnění a nástroje stejně jako ostatní „nemrtví“ mobové.

Spawnování

Witherové se přirozeně spawnují pouze v Nether pevnostech s osvětlením nižším než 7. Za použití kostlivcova Spawn Eggu v Netheru je šance 4/5 spawnutí Withera. Při použití pavoučího Spawn Eggu je možné spawnout při šanci 0.8/100 Wither Jockey.

Boj

Witherové jsou drsní mobové díky jejich vysoké síle (9HP na normal), schopnosti Wither effekt, rychlosti a možnosti být blízko Blaze. Jejich nevýhodou je, že se nemohou protáhnout průchody 2 bloky vysokými stejně jako Enderman.

Pokud se v oblasti nachází hodně Witherů a Blazů vezměte si s sebou iron bloky a dýni pro výrobu Iron Golema. To je výborný způsob jak farmit Withery.

Pokud jsou golemové nedostupní doporučuje se bojovat s Withery podobně jako se Zombie, ale s mnohem větší opatrností. Pokud budete ustupovat a sekat, měli by jste se vyhnout útokům.

Při použití lektvarů neviditelnosti je možné ubít Withera jen s kamenným mečem a bez brnění.


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random Wiki