Fandom

Česká Tekkit a FTB Wiki

Wither

1,415pages on
this wiki
Add New Page
Comments0 Share
Wither

Wither

HP 300 (Heart × 150
Výdrž Armoru ArmorArmor
Útočná síla Easy: 5 (HeartHeartHalf Heart
Normal: 8 (Withered HeartWithered HeartWithered HeartWithered Heart
Hard: 12 (Withered HeartWithered HeartWithered HeartWithered HeartWithered HeartWithered Heart
Spawn Postaveno hráčem
Dropy Grid Nether Star 1
Zkušenosti 50
Mod Vanilla

Wither je vznášející se 3-hlavý, nepřátelský mob kostlivého vzhledu. Je to druhý Boss, který se objevuje v Minecraftu.

Spawnování

Withera je možné spawnout ve hře způsobem podobným spawnování Iron Golema. Položte 4 Soul Sandy ve tvaru T a na vrchní 3 položte 3 lebky Wither kostlivců. Nemůže být vytvořen pomocí Pistonů. A také poslední položený blok musí být jedna z vrchních lebek.

Po spawnutí začne Wither modře blikat a růst spolu s nabíhajícími životy. V tomto stavu se Wither nemůže hýbat, útočit a nemůže být zraněn. Jakmile tato fáze skončí Wither vybouchne velikou explozí a ničí blízké bloky. Doporučuje se v této fázi hráči držet si odstup a připravit se na následující souboj.

WitherSetup
Sestavení Withera

Chování

Wither se chová nepřátelsky k hráčovi a ke všem mobům vyjma nemrtvých (kostlivci, Zombie, atd…) Pokud je spawnut v Endu, bude útočit na blízké Endermany a pokud nebudou v dosahu začne pronásledovat draka samotného.

Wither se může pohybovat velmi rychle, jakmile spatří moba, zaútočí projektilem nazývaným „Wither Skull“ (Wither lebka). Lebky se pohybují pomalu a dávají Withered efekt na normal a hard obtížnosti. Tento efekt je podobný jedu s tím rozdílem, že zatmaví hráči health bar a není vidět zdraví a také vás může zabít.

Každá hlava funguje samostatně takže Wither může útočit až na 3 cíle současně. Wither potřebuje prostor alespoň 5 bloků vysoký, aby se vešel, ale nemůže být udušen v menších místnostech. Navíc každých pár vteřin Wither zničí blok kterého se dotkne, vyjma Bedrocku a End Portal Frame.

Jakmile klesne Witherův život na půlku Wither dostane „Wither armor“ efekt, jenž ho dělá imunním vůči šípům a lektvarům. Efekt vypadá podobně jako efekt u nabytého Creepera. Jakmile je Wither v tomto stavu tak nemůže létat. Zraňují ho léčící a zraňující lektvary. Wither se také léčí rychlostí 1 hp každých 20 ticků (1 vteřina).

Wither Lebka

Wither střílí Wither lebky, které vypadají jako zmenšená hlava Withera a dokáže je střílet celkem v rychlém sledu. Při kontaktu lebka exploduje s výbuchem menším než TNT. Lebka dává Wither efekt a pokud zasáhne přímo tak vyléčí Withera za 5 hp. Jsou dva druhy Wither lebek, rychle letící černá a pomalu letící modrá. Obě mají sílu výbuchu 1 stejně jako firebally Ghasta, ale modrá má speciální vlastnosti.

Černá lebka má normální výbuch, který nezničí bloky s Blast Resistance 20 a více. Takže Cobblestone a další bloky, které nezničí Ghast tomuto výbuchu odolají. Modrou lebku Wither střílí pouze na obtížnost normal a více pokud je Wither v klidu (hráč není v jeho dosahu). Tato lebka je schopna ničit i Obsidian.

Boj

Jelikož Wither dokáže velice zraňovat doporučuje se mít diamantový meč (pokud možno s Enchantem Smite a Knockback), health a strenght lektvary, jedno nebo dvě zlatá jablka, luk (s power, punch nebo infinity) a diamantové brnění (blast resistence, Protection). Pokud nemáte na luku infinity enchant vemte si také stack šípů. Fire enchant na Withera nefunguje.

Pokud spawnete Withera v místnosti tak jsou 3 Iron Golemové schopní ho zabít bez pomoci hráče, ale pozor pokud si vezmete spoustu vlků/sněžných golemů, jednak je rychle zabije výbuch a Wither efekt a také se zabíjením Wither léčí.


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random Wiki