FANDOM


Witch

Witch

HP 26 (Heart × 13
Spawn V Witch Hut během generování světa v když je tma
Dropy Grid Glass Bottle 0–6 po smrti
Grid Glowstone Dust 0–6 po smrti
Grid Redstone 0–6 po smrti
Rare Dropy Grid Potion of Swiftness 1
Zkušenosti 5
Mod Vanilla

Witch (čarodějnice) jsou nepřátelští, na dálku útočící mobové běžně se spawnující ve svých chatrčích v Overworldu. Čarodějnice jsou druhým mobem útočícím na dálku – prvním je kostlivec.

Vzhled

Čarodějnice jsou podobné vesničanům, nosí fialové a zelené pláště s hnědýma kalhotami. Mají velký nos s bradavicí, který se jim pomalu pohybuje po obličeji a levandulově zbarvené oči. Mají menší ústa než vesničani. Nosí obligátní čarodějnou čapku se zelenou přezkou. Jejich kůže je také světlejší než kůže vesničanů. Čarodějnice pravidelně uvolňují fialové jiskření – obdobu zelenému jiskření vesničanů.

Použití

Po zabití čarodějnice dropují velké množství itemů – skleněnou lahvičku, Glowstone Dust, Gunpowder, Redstone, pavoučí oči, Stick a cukr. Dropují pokaždé 3 typy itemů po 0-2 kusech. Stejný typ může padnout několikrát což znamená, že mohou dropnout až 6 itemů jednoho druhu nebo 2 itemy od tří druhů.

Čarodějnice taká vzácně dropují lektvary – léčení, Fire Resistence a Swiftness, ale pouze pokud jsou zabity ve chvíli kdy tento lektvar pijí.

Boj

Čarodějnice používají lektvary jedové, oslabující, zraňující a zpomalující pro boj s hráčem. Pokud je hráč alespoň 8 bloků daleko a není zpomalen, hodí po hráči zpomalující lektvar. Pokud má hráč 8 srdíček života a více a není otráven hodí po hráči jedový lektvar. Pokud je hráč vzdálen 3 a méně bloků a není oslaben, hází čarodějnice oslabující lektvar, šance na hození oslabujícího lektvaru je 25%. Pokud není splněna ani jedna z těchto podmínek tak hází standartně zraňující lektvar. Tyto lektvary ovlivňují všechny moby – ne pouze hráče. Čarodějnice nevzplanou od slunce a pokud jsou zapáleny tak vypijí lektvar odolnosti proti ohni.

Čarodějnice jsou z 85% imunní vůči jedovým a zraňujícím lektvarům. Pokud jsou zraněny vypijí léčivý lektvar. Pokud pijí lektvar jejich nos míří přímo dopředu místo dolů. Když se léčí nemohou útočit na hráče.

Nejlepší zbraní proti čarodějnicím je luk, jelikož splash lektvary mají velmi krátký dosah v porovnání s dostřelem luku. Jelikož čarodějnice útočí relativně pomalu a hráč na ní přímo naběhne a sekne, začne se léčit a hráč se nemusí v tu chvíli obávat dalšího útoku a může ji bez větších problémů zabít.


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.