FANDOM


Volcano

Sopky jsou generovány v přírodě módem Redpower 2. Jsou vytvořeny z Basaltu. Ten pokud rozbijete získáte Basalt Cobblestone. K znovuzískání Basaltu ho musíte přepálit v peci.

Generují se dva typy sopek. Špičatější, vyšší a užší sopky, které se generují jen vzácné a nebo velmi časté nízké, široké sopky (většinou navrchu ploché).

Uprostřed každé sopky je 1x1 sloupec lávy obklopený Basaltem, který sahý až k Bedrocku. Láva se může vygenerovat i náhodně kolem sopky (nebo se může rozlít po sopce) a tím způsobit požár v lesích.

Sopky se generují až po generaci světa a spawnují se do biomů. To může způsobit, že uvidíte levitující liány, listí nebo na zemi poházené jablka, saplingy apd. Vzácně se i stává, že se sopka vygeneruje těsně před vámi, vy se zaseknete ve vygenerovaném blocky a spadne vám klient. Po následovném načtení by mělo být vše v pořádku.

Sopku můžete využít jako kryt, dům nebo zdroj Basaltu (další možnost jak získat Basalt je pomocí Thermopile).

Zajímavosti

  • Ne všechy sopky mají v sobě místnost s lávou
  • Sopky se mohou spawnout i ve vodě


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.