FANDOM


VanillaBiomes
Řeka tekoucí Junglí. Vpravo nahoře můžete vidět biom Forest
O biomech

Biomy jsou regiony v Minecraftu a každý z nich obsahuje specifické blocky, itemy nebo zvířata. Každý biom má jinou teplotu. V biomech s teplotami <0.15 sněží, 0.15 - 0.95 prší a v >1.0 jsou už pouště.

Zde na wiki máme pouze základní biomy. Všechny biomy z Vanilla Minecraftu naleznete na oficiální Wikipedii včetně teplot biomů → http://minecraft.gamepedia.com/Biomes

Forest

1.8 Biomes MixedForest


Biom kde je spousta stromů, pár kopců a hodně trávy. V tomto biomu rostou Oak a Birch stromy. Můžete zde najít Mushrooms nebo kytky. Forest Biom se občas může generovat jako část Plains biomu. Toto je nejlepší biom, kde začít, díky velké spoustě dřeva. Forest je nejmenší biom se všech.


Desert

2012-02-01 16.26.19


Pustý biom s velkým množstvím písku, Sandstonu, kaktusů a velkých písečných dun. V tomto biomu nikdy neprší. Můžete zde nalézt Sugar Cane vedle malých jezírek s vodou. Generují se zde pouštní NPC Village a Desert Temple. I když je tento biom poušť, generuje se zde velké množství vody.


Plains

1.8 Biomes Grassland


Relativně plochý biom se zvlněnými kopci. Vyskytuje se tu velké množství trávy, ale jen pár stromů. V tomto biomu často naleznete propasti, vodní jezírka a NPC Village. Otevřené jeskyně nebo voda je snadno identifikovatelná díky nerušenému terénu.


Swampland

1.9Swamp

Biom charakterizovaný mixovanou plochou. Je zde spousta malých ostrůvků, jinak je celý oblast zatopena vodou. Můžete zde nalézt Lily Pady, Clay Block, písek a hlínu. Stromy jsou porostlé Vines. Naleznete zde i velké množství Mushrooms. Voda, tráva a listí stromů jsou tmavší než ostatní biomy. Generuje se zde Witch Hut s Witch. Spawnují se zde i Slimové během noci.


Jungle

JebJungle


Velmi hustý, tropický biom. Obsahuje velké Jungle stromy, které dosahují až 31 blocků vysoko. Jsou zde ale i Oak stromy. Krajina je svěže zelená a poměrně kopcovitá s malými jezírky. Zem pokrývá převážně listí. Toto je jediný biom, kde najdete trávu zvanou fern. Naleznete zde Cocoa Beans, Ocelot a vzácně i Jungle Temple.

Ice Plains

TundraBiome


Rozsáhlý, plochý biom s obrovským množstvím sněhu. V tomto biomu nikdy neprší, ale sněží. Jezera a řeky zamrzají. Jakákoliv voda v tomto biomu zmrzne na led. Biom obsahuje více pohoří a hor. Naleznete zde Sugar Cane a Oak stromy. Žádné struktury (kromě jeskyní) se zde nespawnují.Taiga

Taiga


Kopcovitý biom, hustě naplněn Spruce stromy. tráva je matně šedomodrá. V tomto biomu dochází ke sněžení a tvorbě sněhu a ledu. Hory a vysoké kopce tu jsou běžné. Můžete zde nalézt vlky.


Extreme Hills

1.8 Biomes Mountain

Velmi hornatý biom (Některé hory přesahují výšku y=100) s matně šedomodrou trávou a několika roztroušenými Oak stromy. Útesy, vrcholy, údolí, převisy, vodopády, levitující ostrovy a spousta dalších struktur. To vše naleznete v tomto biomu a skoro všude máte nádherný výhled. Také se zde nachází větší a komplexnější jeskyně a podzemí.Extreme Hills a Extreme Hills Edge jsou jediné biomy, kde můžete přirozeně nalézt Emerald Ore a Silverfish.

Ocean

1.8 Biomes Ocean

Extrémně velký, otevřený biom se spoustou vody. Na dně jsou malé kopečky a roviny. Většinou obsahují hlínu, písek a Clay Block. Oceán není nijak limitován velikostí. Většinou bývají 25,000 blocků velké do všech směrů. Výjimečně až 100,000 blocků. V Oceanu se nachází malé ostrůvky. Na nich se nemůžou spawnout zvířata. Velké jeskyně se nachází pod mořem a vchod do nich naleznete na dně oceánu. Vyskytují se zde i Opuštěné doly.


Mushroom Island

MushroomBiome19pre

Tento vzácný biom je mix rovné krajiny a příkrých kopců. Místo trávy zde roste Mycelium. Je pokaždé v blízkosti Oceánu a izolován od ostatních biomů. Je to jediný biom, kde přirozeně rostou Huge Mushrooms. Žádní mobové kromě Mooshroom se tu nespawnují, včetně monster. Toto platí i pro podzemí, jeskyně a Abandoned Mine Shaft. Monster Spawnery však fungují normálně, zvířata můžete dál množit apd. Tento Biom naleznete uprostřed Oceánu, velmi vzácně blízko krajiny. Můžete zde zasadit Saplingy jako na normální trávě.

Ice Plains Spikes

Ice Plains Spikes

Vzácnější varianta Ice Plains (ledové planiny) ve kterých naleznete špičky z Packed Ice a sněhových blocků. Některé vysoké mohou dosáhnout až y=120
Flower Forest

Flower Forest

Tento les je tvořen převážně Kytkami. Obsahuje méně stromů.


Savanna

Savanna

Relativně plochý a suchý biom s nažloutlou trávou a hodně Acacia stromů. Můžou se zde vygenerovat vesnice.

Mesa

Mesa

Mesa je vzácný, exotický biom vytvořený z Hardened Clay a Stained Clay. Obsahuje Dead Bush a je velmi podobný poušti. Generuje se zde také Red Sand.
Mesa (Bryce)

Mesa (Bryce)

Mesa (Bryce) je skalnatý Mesa biom. Obsahuje dlouhé, tenké sloupce Hardened Clay připomínající kaňon.
»

Zvláštní typy krajiny

River

Minecraft River


Biom, který se skládá z vody v protáhlých křivkách podobných skutečné řece. River prochází skrz biom nebo si vytvoří vlastní. Pokusí se jedním koncem spojit s Oceanem. Nemají žádný proud. Rives jsou také dobrým zdrojem Clay Blocku. Tyto biomy jsou ideální pro rybaření.


Beach

Minecraft Beaches


Generují se téměř každém břehu vody a řek. Beach se skládá převážně z písku. Beach proniká do biomu se kterým sousedí a nahradí jeho blocky pískem. Hodí se pro rybaření.
Hills

Hills jsou generovány ve Forestu, Taize, Desertu, Jungle nebo Tundře. Forest Hills jsou generovány vzácněji než ostatní. Tundra Hills jsou většinou vyšší.

Forest Hills Biome 2012-05-20 08.54.26

Extreme Hills Edge

Extreme Hills EdgePůsobí jako okraj mezi horami a většinou jiných biomů.