FANDOM


Steam Locomotive (Railcraft)
Steam Locomotive (Railcraft)
Typ Cart
ID N/A
Stackovatelné Ne
EMC hodnota N/A
Mod RailCraft

Steam Locomotive je funkčností podobná Minecart with Furnace. Jeho výhodou je však větší efektivita a možnost řízení. GUI otevřete kliknutím pravým tlačítkem myši. Steam Locomotive je poháněna párou, tudíž k provozu potřebuje palivo a vodu. Pokud se srazí s hráčem, hráč okamžitě umře. Pokud ale má na sobě Engineer's Overalls, nic se mu nestane.

Palivo

Steam Locomotive má v sobě zabudované 2 tanky.

  • Pravý tank indikuje množství vody (max 4,000)

Vodu lze doplnit pravým kliknutím na Steam Locomotive s plným kbelíčkem, vložením kbelíčku přímo do Steam Locomotive nebo ji můžete naplnit i pomocí Liquid Loaderu.

  • Levý tank indukuje množství páry (max 16,000)

Aby se pára vytvořila, musí mít Steam Locomotive dostatek vody i paliva. Pára se tvoří až na 100 stupních. Jako palivo můžete použít jakýkoliv hořlavý block nebo item. Doporučujeme však použít Coal nebo Coal Coke. Steam Locomotive dokáže udržet až 4 stacky itemů.

SteamLocomotiveGUI
GUI Steam Locomotive

Mody

Steam Locomotive má 3 různé módy.

  • Shutdown - Vypnutý stav. Steam Locomotive se zastaví, zahájí se chladící proces.
  • Idle - Vyčkávací stav. Steam Locomotive spotřebovává palivo a tvoří páru. Ale stojí.
  • Running - Aktivní stav. Steam Locomotive se pohybuje.

Tyto módy lze přepínat i pokud Steam Locomotive přejede přes Locomotive Track. Ta má 3 druhy nastavení a podle barvy koleje přepne mód na Shutdown, Idle nebo Running.

Rychlosti

Steam Locomotive má i 5 rychlostních stupňů. 1 zpátečku a 4 různé rychlosti vpřed. Rychlosti nastavujete v GUI levým kliknutím myši. Na počtu ">" záleží i rychlost. Aby se Steam Locomotive pohybovala daným směrem, musíte mít zvolený "Running" mod.


Pokud kliknete na Steam Locomotive pravým tlačítkem myši s Crowbarem v ruce, Steam Locomotive se otočí. Lze k ní také připojovat další vozíčky, také pomocí Crowbaru. Při spojování musíte držet ⇧ Shift a kliknout pravým tlačítkem myší na oba vozíky.

Steam Locomotive můžete i nabarvit pomocí všech 16 druhů barviv. Steam Locomotive má 2 druhy barev. První (primární) je barva trupu. Druhá (sekundární) je proužek okolo celého trupu.

Pokud Steam Locomotive přejede přes Whistle Track bude houkat. Výšku houkání lze nastavit pomocí Whistle Tuneru.

=Tickety

Poslední slot je pro Golden Railway Ticket nebo Railway Ticket. Ten určuje kam má Locomotiva jet. Můžete tuto cestu i uzamknout aby nešla změnit.

Crafting

Crafting GUI.png

High Pressure Boiler

High Pressure Boiler

Iron Bars

High Pressure Boiler

High Pressure Boiler

Minecart

Solid Fueled Firebox

Solid Fueled Firebox

Minecart

Steam Locomotive (Railcraft)

Crafting GUI.png

Rose Red

Steam Locomotive (Railcraft)

Lapis Lazuli

Steam Locomotive (Railcraft)Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.