FANDOM


Skeleton

Skeleton

HP 20 (Heart × 10
Útočná síla Easy 2 (Heart
Normal: 2 (Heart
Hard: 3 (HeartHalf Heart
Spawn Overworld, Light Level menší jak 7, všude mimo slaby
Dropy Grid Arrow (0-2) po smrti
Grid Bone (0-2) po smrti ohněm
Rare Dropy Grid Bow Enchanted
Zkušenosti 5
Mod Vanilla

Kostlivci jsou mobové útočící na dálku, ozbrojeni lukem střílející šípy po hráči a všech, kteří na ně zaútočí. Stejně jako Zombie i kostlivci se spawnují v temných prostorách a na přímém slunci vzplanou, pokud zrovna neplavou ve vodě.

Vzhled

Kostlivec má šedé kosti a lebku. V pravé ruce drží luk a občas se můžou spawnout i s enchantovaným lukem nebo brněním.

Využití

Kostlivci jsou výborným zdrojem kostí a mohou také dropovat šípy. Každý kostlivec dropuje 0-2 kostí a 0-2 šípy při zabití. Ačkoli kostlivci střílí šípy do stěn a stropů tak vystřelené šípy nemohou být sebrány. Díky jejich užitečnému dropu jsou Skeleton Spawnery v dungeonech vyhledávány pro farmení.

Creepeři musejí být zabiti šípem kostlivce aby z nich padl Music Disc.

Kostlivci mají taky šanci 1/40 na dropnutí luku pokud jsou zabiti hráčem. A na luku je šance 1/5 že bude enchantovaný Power I-III, Flame I a Infinity I.

Zabití kostlivce ze vzdálenosti více než 50 metrů vám získá „Sniper Duel“ achievement.

Chování

Pokud jsou kostlivci poblíž, je jejich přítomnost indikovaná chřestěním kostí. Pokud kostlivci uvidí hráče do vzdálenosti 16 bloků začnou ho pronásledovat, jsou schopni procházet bludišti a dalšími překážkami, aby se k hráči dostali. Pokud se přiblíží na 10 bloků a mají přímý výhled na hráče tak začnou střílet. Kostlivci při boji krouží okolo hráče aby se vyhnuli poškození.

Pokud kostlivci trefí jiného moba, tak na ně mob zaútočí, ačkoli Zombie a Creepeři se pak obvykle obrátí zpět proti hráči. Skeletoni jsou schopni trefit svými šípy Endermana ačkoli hráč nemůže.

Souboj

Zabití kostlivce je nejjednodušší za použití luku a šípů. Soubojem na blízko hráč riskuje, že bude zasažen. Pokud se přesto rozhodnete zabít kostlivce na blízko je vhodné se přibližovat kroužením.

Je možné kostlivcovi šípy také blokovat mečem. A mezi jeho výstřely k němu přibíhat. Tím se sníží poškození od šípu.


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.