FANDOM


Magma Cube
Magma Cube
Magma Cube Jump
HP 16 (HeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeart
Výdrž Armoru Velký: ArmorArmorArmorArmorArmorArmor
Střední: ArmorArmorArmor
Malý: ArmorHalf Armor
Útočná síla Velký: 6 (HeartHeartHeart
Střední: 4 (HeartHeart
Malý: 3 (HeartHalf Heart
Spawn V Netheru, jakýkoliv Light Level
Dropy Grid Magma Cream (0-1) po smrti
Zkušenosti Velký: 4
Střední: 2
Malý: 1
Mod Vanilla

Magma Cube jsou nepřátelští mobové s tmavě červenou a černou kůží a oranžovo-žlutýma očima. Vyskytují se v Netheru. Při zabití se rozpadnou na 2-4 menší verze podobně jako Slime. Pohybují se přískoky a při tom se rozkládají na jednotlivé vrstvy podobně jako pružiny, čímž odhalují své lávě podobné jádro.

Vzhled

Magma Cube mají podobně ospalé oči jako Creepři, akorát oranžovo-žluté. Červenočernou kůži, velcí jsou jako normální Slimeové a při skoku se rozdělují na 8 částí podobně jako pružina odhalujíc zářivé lávové jádro. Při dopadu vypuzují stejné ohnivé částice jako spawner.

Dropy

Velcí a střední Magma Cubové mají šanci 25% na dropnutí Magma Creamu, který je přísadou pro výrobu lektvarů. Malý Magma Cube nedropují žádný magma Cream.

Chování

Magma Cube se chovají stejně jako Slimeové až na pár vyjímek:

  • Poskakují s frekvencí 40-120 ticků (2 - 6 vteřiny), 4x častěji než Slime. Při pronásledování hráče se frekvence dělí třemi.
  • Jsou nehořlaví a láva jim nevadí.
  • Nedostávají žádnou Fall damage.
  • Zraňují hráče i v nejmenších velikostech.
  • Výška výskoku závisí na jejich velikosti.
  • Vždy při dopadu vydávají zvuk, který je různý pro různé velikosti.
  • Často se spawnují v okolí Nether pevností.

Boj

Bojovat s Magma Cube může být velice výhodné protože dropují hodně zkušeností a Magma Cream, který se používá pro výrobu lektvaru proti ohni. Je obtížné s nimi bojovat, jelikož mají relativně hodně HP a po zabití se rozdělují na 2-4 menší cuby. Ale nedávají velké poškození. Není problém je zabíjet pouhým mečem. Pokud trefíte Magma Cube ve chvíli, kdy na vás skáče, přerušíte tím jeho útok.


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.