FANDOM


Horse

Horse

Horse2
HP 25 (Heart × 12.5
Výdrž Armoru Horse Armor
Spawn Plains & Savanna
Dropy Grid Leather po smrti (0-2)
Zkušenosti 1–3
Mod Vanilla

Horse (Koně), kteří jsou již nyní ve Vanilla MC, se dají ochočit a využít k rychlé přepravě z místa na místo. Dokážou vysoko skákat, ale špatně se ovládají v hustém lese a vodě. Pro jízdu na koni potřebujete sedlo a k jeho přivázání k plotu laso. Mohou také nést náklad nebo výzbroj. Zároveň je lze křížit mezi sebou a také s Osly.

Výskyt

Ve volné přírodě se vyskytují pouze na pláních a savaně. Vždy najdete stádo 2 až 6 koní, se stejnou základní barvou srsti, ale mohou mít různé značkování. Oslové se mohou také spawnovat. Muly lze pouze vykřížit.

Ochočení

Pro ochočení se přibližte ke koni a pravým tlačítkem myši na něj klikněte – vyskočíte koni na hřbet a ten vás pravděpodobně vyhodí pryč. Po několika pokusech se na něm udržíte a spustí se animace srdíček. Šanci na ochočení lze zvýšit nakrmením koně.

Krmení

Nakrmením hříběte můžete zrychlit jeho růst (normálně to trvá 20 minut). Dospělého koně krmením léčíte a nebo tím zvyšujete šanci na ochočení, viz tabulka:

Jídlo Heal Zrychlení růstu o Zvýšení ochočení o Poznámky
Grid Sugar Sugar 1 (Half Heart 30 sec +3%
Grid Wheat Wheat 2 (Heart 1 min +3%
Grid Apple Apple 3 (HeartHalf Heart 1 min +3%
Grid Golden Carrot Golden Carrot 4 (HeartHeart 1 min +5% Aktivuje rozmnožovací mód.
Grid Bread Bread 7 (HeartHeartHeartHalf Heart 3 min +3%
Grid Golden Apple Golden Apple 10 (HeartHeartHeartHeartHeart 4 min +10% Aktivuje rozmnožovací mód.
Grid Hay Bale Hay Bale 20 (Heart × 10 3 min -
AllHorses
Všechny druhy vyšlechtěných koňů.

Křížení

Koně se kříží pomocí zlatého jablka nebo zlaté mrkve. Narozené hříbě musíte samostatně ochočit, ačkoliv rodiče ochočené máte. Samo se po narození připojí k matce, když ji zabijete, tak k jinému dospělému koni. Chovem koní získáte spíše průměrné koně, ti lepší se vyskytují volně v přírodě.

Dělení

Existuje 5 základních skupin:

Horse
Koně – Všechny koně mají stejnou stavbu těla. Máme 7 druhů koní – bílé, plavé (béžové), hnědé, tmavě hnědé, černé, šedé skvrnité a vrané, kteří mohou být bez značkování, tečkovaní, s bílými punčochami, se skvrnami nebo s dlouhou srstí. Lze tedy vykřížit 35 poddruhů koní (viz obrázek).


Donkey


Osli – Jsou menší než koně, mají delší uši a jejich hříva nevyčnívá – je vkreslena přímo na hlavě a krku. Všichni osli mají šedohnědou srst s tmavšími kotníky, ušima, hřívou a ocasy. Nelze je vybavit konským brněním, ale mohou nést boxy pro odkládání věcí (15 slotů).


Mule


Muly – Tito kříženci mezi osly a koni jsou vysocí téměř jako koně, zbytek (uši, oči) je podobný spíše oslům. Také nemohou nést koňské brnění, ale boxy ano. Žádné Muly nelze rozmnožovat mezi sebou, jsou sterilní.


Undead Horse


Nemrtví koně – Objevují se pouze jako součást Zombíků. Jsou stejně zelení a mají úplně černé oči. Nedají se ochočit. Při zabití vydají hluboký řehot.


Skeleton Horse


Kostění koně – Nelze je ochočit. Při zabití vydají méně pronikavý řehot než normální kůň. Tyto koně lze v Minecraftu získat pouze pomocí externích editorů nebo pomocí příkazu

/summon EntityHorse ~0 ~0 ~0 {Type:4}
Je také možné spawnout ochočeného Skeleton Koně, kterého lze ovládat následujícím příkazem:
/summon EntityHorse ~0 ~0 ~0 {Type:4, SaddleItem:{id:329}, Tame:1}.


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.