Fandom

Česká Tekkit a FTB Wiki

Ghast

1,415pages on
this wiki
Add New Page
Comments0 Share
Ghast

Ghast

HP 10 (HeartHeartHeartHeartHeart
Útočná síla Maximální explozivní dmg:
17 (Heart × 8.5
Spawn Nether, minimálně 4*4*4 místa, jakýkoliv light level
Dropy Grid Gunpowder (0-2) po smrti.
Grid Ghast Tear (0-1) po smrti.
Zkušenosti 5
Mod Vanilla

Ghasti jsou velké, medůzám a duchům podobné stvoření, kteří se vznášejí v prostoru a „plivou“ firebally. Jsou 4 bloky širocí a 4 bloky vysocí s 9 chapadly. Ghasti jsou schopni se spawnout nad jakýmkoli netransparentním blokem v Nether, pokud mají dostatečný prostor – alespoň 4x4x4.

Chování

Ghasti se standartně vznáší Netherem s očima a pusou zavřenými a opakovaně vydávají vysoký kočce nebo dítěti podobný zvuk. Pusu a oči otvírají když útočí. Při útoku zapiští a pokud jsou raněni tak zděšěně vřeští. Firebally které vystřelují je možné odrazit  seknutím nebo šípem.

Ghasti mají extrémní dosah svého útoku, velkou explozivní sílu a vysokou mobilitu. Narozdíl od ostatních mobů Ghasti nemají pronásledovací „mód“ – nesnaží se k hráči přiblížit. Mají také velice dlouhý dosah, dokáží vystopovat hráče i na vzdálenost kolem 100 bloků.

Ghasti nebudou střílet  na hráče bez přímé viditelnosti – tomu může být zabráněno například i použitím skla, Glass Pane, listů, Nether portálů, Vines, mříží, obou typů plotů a pavučin – umožňující vytvořit cestičky s krásnými scénickými výhledy. Pokud se nehýbají a jsou v dostřelu hráče, dívají se Ghasti přímo směrem k hráči, což dává pocit, že mohou hráče vidět skrz transparentní materiály.

Ghasti mohou být také zapáleni, ačkoli je oheň a láva nezraňují. Pokud jsou Ghasti v lávě jejich pohyblivost je snížena, což dává hráči možnost Ghasta lépe zasáhnout lukem.

Ghasti dropují Ghast Tear při zabití, ale kolikrát může být těžké je sebrat – protože jsou to létající mob a na povrchu Netheru je spousta ohňů a lávy. Ghastí slzy je positivní přísada do regeneračního lektvaru, je také velice cenný na serverech s ekonomikou, takže se vyplatí slzy získat.

Ghastí Firebally

Ghastí firebally mají přímou trajektorii, kterou neovlivňuje gravitace, s nekonečným doletem. Exploze mohou být slyšet ačkoli není vidět místo dopadu. Na blízko je to jeden z nejsilnějších útoků v „Minecraftu“, před ním je jen výbuch Creepera, útok Iron Golema a exploze Wither Skull. Přímý zásah dá dmg za 8 a půl srdce, ale poškození se snižuje se vzdáleností a ještě menší pokud je zásah nepřímý. Každopádně ohnivé poškození nechráněného hráče při přímém zásahu zabije. Pokud se srazí 2 firebally tak jeden je odražen a druhý vybuchne.

Pokud fireball trefí portál nebo dopadne někde blízko, bude portál uzavřen a je nutné ho znovu zažehnout. Pokud hráč navede fireball na uzavřený portál, ten bude opět zažehnut. Bloky po dopadu fireballu jsou také zapáleny, což dále stěžuje boj s Ghastem.

Většina zabitých Ghastů bude pravděpodobně lukem a šípy, jelikož  Ghasti létají. Většinou stačí 2 až 3 zásahy, ale jelikož se pohybují a jsou často relativně vzdálení je kolikrát obtížné je zasáhnout.

Je také možné Ghasty zabít odrážením jejich fireballů. Odražený fireball zabije Ghasta na jednu ránu a kolikrát i blízký výbuch je dokáže zabít. Pokud je fireball odražen mečem s Loot Enchantem, tak tímto pak přebírá enchant a drop z Ghasta může být větší. Takovýto fireball „tenis“ nemusí být až tak jednoduchý, Ghasti se pohybují a správně odrazit fireball vyžaduje také dobré načasování/štěstí. Hráč musí také riskovat přímý zásah.

Ghast může být zabit také zbraní na blízko, pokud se k němu hráč dostatečně přiblíží. Pak stačí 2 zásahy kamenným mečem. Nejvíce zranitelní jsou v prostorech s nízkým stropem. Je také možné použít rybářský prut k přitažení Ghasta, pokud se již nachází v dosahu prutu. Bližší Ghasti jsou také jednodušší na zasažení lukem, ačkoli šance vyhnout se fireballu je podstatně menší.


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random Wiki