FANDOM


Ender Dragon

Ender Dragon

HP 200 (Heart × 100
Útočná síla 10 (HeartHeartHeartHeartHeart
Spawn End
Dropy Grid Dragon Egg (1) a bránu do světa.
Zkušenosti 12,000
Mod vanilla

Ender Dragon je první oficiální boss mob, který se objevil v Minecraftu, vyskytující se přírodně pouze v Endu.

Vzhled

Ender Dragon je velký černý drak se svítícíma fialovýma očima. Je to největší mob ve hře. Sem tam má na sobě šedivá místa a šedivá křídla. Jeho oči stejně jako Endermenů a pavouků jsou viditelné ve tmě, takže je možné ho vidět přilétat kdekoli z Endu.

Příprava

Předtím než se vydáte do Endu je více než doporučeno vyspat se v posteli blízko End portálu pro případ, že by hráč zemřel v průběhu bitvy. Je zároveň doporučeno nosit plný set Iron brnění a lepšího, protože jakékoli slabší způsobí, že drak může hráče shodit z ostrova. Také meč a luk s 2-4 stacky šípů nebo Infinity enchantem, fire a flame enchanty na draka nepůsobí... TNT se pro boj s drakem také nehodí, protože ho drak většinou zničí dříve než ho hráč stihne odpálit.

Při vstupu do Endu, se objeví na vrcholu obrazovky fialová „Ender Dragon“ rafička, která indikuje zbývající drakův život. Každá End dimense má vlastního Ender Draka jehož život je cyklicky doplňován blízkými Ender Crystaly. Tyto krystaly mohou být nalezeny na vrchu obsidiánových sloupů roztroušených po oblasti. Jelikož léčivý efekt těchto crystalů dokáže těžce vybojovanou bitvu rychle zvrátit, doporučuje se je zničit před tím než se pustíte do draka.

Boj

Pokud je Ender krystal zničen ve chvíli kdy „nabíjí“ draka způsobí, že drak dostane bonusové poškození místo léčení. Pokud jsou všechny krystaly zničeny tak drakovi nezbývá žádná další možnost léčení. Krystal může být zničen buď mečem nebo jakýmkoli projektilem, včetně sněhových koulí a pod... Pokud je zničen, Ender krystal vybuchne a zanechá za sebou blok Bedrocku.

Nejrozšířenějším způsobem jak porazit Ender draka je zničit všechny krystaly ještě před tím než se pustíte do samotného boje s drakem. Jelikož Ender krystaly vybuchnou doporučuje se rozstřelit je šípem nebo sněhovou koulí z dálky. Pak se až vrhnout na draka samotného. Pokud Drak útočí na hráče tak na něj míří čelem, což dává hráči možnost zaútočit drakovi na hlavu, což způsobí extra poškození. Ender drak také zničí všechny bloky se kterými přijde do styku, kromě Obsidianu, End Stoneu a Bedrocku, místo toho aby je zničil skrz ně Ender drak pouze proletí. Drakův útok má velký knockback efekt což dost často způsobí shození hráče z ostrova. Jednoduchý způsob jak tomuto zabránit je udělat do země 1x1 díru do které si hráč pak stoupne. Drak nebude mít možnost hráče shodit a přitom na něj stále může být útočeno. Drakův velký život a rychlost vyžaduje velkou zásobu šípů - minimálně 2 stacky. Nejjednodušší způsob jak draka zabít je si počkat až na hráče zaútočí a střelit ho do hlavy, což způsobí, že se drak otočí a bude se připravovat na další útok.

Jakmile je drak zabit, paprsky světla začnou náhodně vystřelovat z jeho těla, potom drak vybuchne a dropne tolik zkušeností, že dostane hráče z 0 levelu na 78 level. (12000XP – 10 dropů po 1000XP, jeden po 2000XP).

Také spawne End Portal s Dragon Egg na vrchu. Ve Vannile je vejce pouze trofej. Vstupem do portálu se aktivuje Cut-scéna, trvající zhruba 8 a půl minuty. Co scéna říka je možné upravit v minecraft.jar. Po cut-scéně je hráč teleportován na jeho spawn point ve světě. Cut-scéna může být přeskočena stisknutím Esc, což zapříčiní spawnutí rovnou. Hráč se může vrátit do Endu, každopádně tu již nebude žádný drak.


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.