FANDOM


Combustion Engine

Combustion Engine

Typ Motor
ID 506:2
Nástroj Grid Wooden Pickaxe
Stackovatelné Ano (64)
EMC hodnota N/A
Mod Build Craft 3

Combustion enginy jsou motory 3. třídy. Jsou vyrobeny ze železa místo dřeva nebo Cobblestone, což z něj dělá nejdražší motor. K funkčnosti potřebujete lávu, ropu nebo Fuel. Combustion motory jsou nejsilnější motor. Combustion Engine může čerpat palivo z Tanku pomocí Wooden Waterproof Pipe. Při vypnutí motoru, bude trvat několik minut než vychladne. Motory se aktivují přivedením Redstone signálu.

Crafting

Crafting GUI.png

Iron Ingot

Iron Gear

Iron Ingot

Glass

Piston

Iron Ingot

Iron Gear

Combustion Engine


Zahřívání

Combustion motory se mohou přehřát, což vede k velkému výbuchu, pokud nejsou správně chlazeny vodou. Počáteční barva motoru bude modrá. Po zapnutí napájení po dobu několika minut, motor bude měnit barvu v závislosti na tom, zda je chlazen nebo ne. Motor může mít jednu ze 4 barev:

  • Modrá: Motor je studený.
  • Zelená: Motor je chlazen správně.
  • Žlutá: Motor běží na jeho plný výkon.
  • Červená: Motor je v nebezpečí výbuchu a musí být chlazen.

Nechlazený Combustion Engine fungující na palivo exploduje asi za 16 minut. Jednotlivé fáze trvají 4 minuty. Motory poháněné ropou a lávou se zahřívají mnohem pomaleji.

Doporučuje se rafinovat ropu do Fuel pomocí Refinery, protože je efektivnější. Combustion motor také produkuje energii různou rychlostí podle typu paliva:

Výstupní výkon Combustion Motoru
Palivo Výkon
Lava 1 MJ/t
Ropa 3 MJ/t
Fuel 6 MJ/t