FANDOM


Chicken

Chicken

Babychicken
HP 4 (HeartHeart
Spawn Pevný block s minimálně dvěma blockama vzduchu nad ním. Nebo hozením Egg (šance 1/8)
Dropy Grid Feather (0-2) po smrti
Grid Raw Chicken (1) po smrti
Grid Cooked Chicken (1) po smrti ohněm
Zkušenosti 1 - 3
Zvuky Zvuk
Zranění
Snášení

Slepice jsou pasivní mobové, kteří „dodávají“ pera, Raw Chicken, vejce a dokonce Cooked Chicken (pouze pokud je slepice zabita ohněm). Slepice jsou 0.875 bloku vysoké, 0.5 bloku široké a 0.8125 bloku dlouhé.

Vzhled

Slepice mají bílé peří a křídla, žluté zobáky, žluté nožky a červené „hudrovadlo“ (opravdu nevím jak se tomu v Čechách nadává J - pozn. Překladatele).

Jejich textura je vzorovaná – podobně jako textura vlny. Kuřátka jsou oproti rodičům poloviční, ale jejich hlava je v porovnání s tělem větší.

Chování

  • Jakmile jsou v načteném chunku, slepice snáší 1 vejce zhruba každých 7 a půl minuty.
  • Následují hráče pokud drží v ruce semínka.
  • Pokud slepice spadne z výšky rychle začne mávat křídly a zabrání tím jakémukoli poškození způsobenému vysokým pádem.
  • Slepice se bezcílně potulují po okolí a ani se nesnaží vyhýbat vodě.
  • Ve tmě je to táhne ke světlu.
  • Ve vodě třepetají křídly, aby se udrželi nad vodou.

Rozmnožování

Jsou dva způsoby jak rozmnožovat kuřata, „líhnutím“ z vajec nebo krmit dospělé slepice semínky. Oboje může být prováděno zároveň pro vyšší rychlost líhnutí.

Líhnutí z vajec se provádí tak, že šlehnete vejcem o zem/zeď. Šance na vylíhnutí kuřete je tak 1 ku 8 a 1 ku 256 na vylíhnutí 4 kuřat.

Nakrmení dvou dospělých kuřat semínky způsobí narození kuřátka. Kuřátko dospěje zhruba za 20 minut. Dospělé slepice mohou být rozmnožovány každých 5 minut.

Kuřátka

Úspěšné zpáření 2 slepic, nebo rozbití dostatečného počtu vajec způsobí spawnutí kuřátka.

  • Kuřátka se pohybují rychleji než dospělé slepice.
  • Trvá cca 20 minut než dospějí - Jeden Minecraft den.
  • Jako kuřátka, nekladou vejce a nedropují další suroviny ani XP při zabití.
  • Kuřátka sledují svoje rodiče nebo další dospělé slepice dokud nevyrostou.

Farmení

Farmení slepic je výhodné, protože dodávají obnovitelný zdroj vajec, masa a XP. Jako ostatní zvířata je musíte držet v uzavřené oblasti, aby se nezatoulaly. Farma na slepice dokáže také vygenerovat velké množství hluku, takže by se mohlo jevit jako dobrý nápad, postavit si ji kousek od baráku – alespoň jeden chunk. Každé snesené vejce zmizí stejně jako všechny dropy po 5 minutách na zemi – spojování do stacků to může prodloužit, ale pokud chcete líhnout rychle, měli by jste se podívat alespoň 2x denně do farmy.

Automatické farmy mohou být vytvořeny tak že umístíte slepice do bazénku s dírou na kraji, tak aby voda tekla do díry a zespodu pod vodu dáte ceduli, což způsobí že vejce budou bez problému propadávat. Možno doplnit i tak, že budou propadávat do hopperu/násypky mířící do bedny (pro sběr vajec) nebo do automatického dispenseru pro další automatické líhnutí. Jedna bedna plná vajec vydá zhruba na 64 slepic.


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.