FANDOM


Bat

Bat

HP 6 (HeartHeartHeart
Útočná síla Žádný
Spawn Pod levelem 63, Light level menší než 4
Zkušenosti 0
Mod Vanilla

Netopýři jsou pasivní mobové, kteří se spawnují v jeskyních a dalších velkých uzavřených prostorech. Netopýři jsou jediní pasivní mobové schopni létat a jediný létající mob ve světě. Vydávají křiklavé zvuky, ale nedělají nic dalšího co by rušilo hraní. Nepadají z nich žádné zkušenosti, což z nich dělá nejzbytečnějšího moba ve hře.

Vzhled

Netopýři jsou visuálně třetí nejmenší stvoření ve hře, jen o trochu větší než slepice a Silverfish. Jsou špatně viditelní v tmavém prostředí ve kterém se vyskytují. Mají tmavě hnědou kůži, křídla a malé nožky.

Spawnování

Netopýři jsou jediní pasivní mobové spawnující se ve tmě. Je možné je spawnout za použití Spawn Egg.

Netopýři nevyžadují ke spawnutí velké prostory ačkoli tam se nejvíce vyskytují, mohou se spawnout i v tmavém větším domě. V superflat světě se netopýři mohou spawnout i v 1x1 tmavé oblasti, protože jejich kódování nemůže najít vhodnější lokaci.

Netopýři se nespawnují na skle a slabech. Jelikož se netopýři mohou spawnout jen v tmavých oblastech, tak jejich přítomnost může indikovat přítomnost podzemní jeskyně i na peaceful obtížnost.

Chování

Netopýři spí ve dne a aktivní jsou v noci, v klidu visí vzhůru nohama, ale jakmile se k nim hráč přiblíží tak odletí. Netopýři nemohou viset na transparentních a průchozích blocích. Při vložení do Minecartu s ním netopýři mohou sami pohybovat.

Ačkoli jsou netopýři pasivní mobové tak se při vzdálení despawnují jako agresivní mobové.

Netopýři ignorují lávu, pokud ze stropu ztéká láva, s klidným svědomím do ní vletí a zapálí se. Většina netopýrů je ale před lávou v bezpečí, jelikož stékající láva není tak běžná a netopýři se spawnují ve tmě.


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.