FANDOM


Anchor Cart
Anchor Cart
Typ Cart
ID N/A
Stackovatelné Ano (3)
EMC hodnota N/A
Mod RailCraft

Anchor Cart je mobilní World Anchor, který je vložen do Minecartu. Anchor Cart okamžitě načítá 3x3 Chunky okolo něj. To znamená, že i když odejdete, stále se zde budou spawnovat zvířata, péct v peci nebo generovat Cobblestone. Díky tomu, že ho lze položit na koleje je možné s ním snadno manipulovat. Aby Anchor Cart fungoval, musíte ho naplnit Ender Perlami. 1 Ender Perla udrží vozík aktivní 12 hodin. To však lze změnit v konfiguračním souboru módu. Ten naleznete v .minecraft/config/railcraft/railcraft.cfg

Takto vypadá řádek, kde se nastavuje délka aktivity pro 1 Ender Perlu

# the number of hours that a single Ender Pearl will power a World Anchor or Anchor Cart
# this is an approximation only, actual duration is affected by number of chunks loaded and tick rate
# set it to -1 to disable the fuel requirement, default = 12, max = 480
I:refuel= 12

Počet hodin zadáváte na řádek "I:refuel=". Standartně je nastaveno 12 hodin, maximálně lze nastavit 480 hodin a pokud nechcete aby World Anchor a Anchor Cart potřebovali Ender Pearly k funkčnosti nastavte hodnotu -1.

Anchor Cart lze také připojit za Tunnel Bore když držíte ⇧ Shift a kliknete pravým kliknutím myši na Tunnel Bore s Crowbarem. Poté klikněte pravým tlačítkem myši s Crowbarem v ruce na Anchor Cat. Pokud jsou dostatečně blízko sebe, spojí se a budou jezdit společně.

Alternativa Anchor Cartu je Personal Anchor Cart. Rozdíl, mezi těmito dvěma Anchory je následující:

  • Anchor Cart je stále aktivní pokud má palivo (Ender Perly) a načítá 3x3 chunky okamžitě po načtení světa.
  • Personal Anchor Cart je aktivní pouze, pokud je majitel Anchoru ve hře. Nenačítá chunky. Pouze udržuje již načtené chunky.

Crafting

Crafting GUI.png

World Anchor

Minecart

Anchor CartAd blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.